Araç Takip

Araç Takip Sistemi Nedir?

Araç takip sistemi; uydular aracılığı ile dünya üzerindeki enlem ve boylam bilgisini alıp GPRS sayesinde sunuculara iletim sağlayan, yazılım ve donanım tabanlı gelişmiş bir takip sistemidir.

Bu sistemin kurulu olduğu araçların harita üzerinde nerede olduğunu, sürat bilgisini, kaç km yol yaptığını takip edebilir, ayrıca ek sensörler sayesinde Yurt Dışı alarmı, Hız alarmı, Bölge alarmı, Kaza alarmı , Yakıt alarmı, Araç Bakım alarmları ekleyebilirsiniz.

 • Araç takip sistemi, araç kullanım giderlerinizi düşürür. Çünkü yolculuklarınızı daha verimli hale getirir ve böylece yakıt tüketimi düşer.
 • Araç bakım gereksinimlerinizi kolayca takip edebilirsiniz.
 • Sigorta şirketleri, araç takip sistemi kullanan şirketlerin, filo sigorta primlerini düşürür.
 • Araç takip sistemi ile sürücü verimliliğinizi rahatça takip edebilirsiniz.
 • Müşterilerinizi rahatça bilgilendirebilirsiniz. Çünkü araçlarınızı kontrol edebilir ve nerede olduğunu bilirsiniz.
 • Sürücülerin yerlerini öğrenmek için uzun telefon konuşmaları yapmanıza gerek kalmaz.
 • En iyi performans gösteren sürücünüzü ve onun nasıl çalıştığını bilirsiniz, böylece yeni sürücülerinizi daha iyi yetiştirebilir ve verimliliğinizi artırabilirsiniz.
 • Bütün sürücü bilgileriniz tek yerde toplanacağı için filonuzda neler olduğuna rahatça hakim olabilirsiniz.

Araç takip sisteminin çeşitli türleri vardır fakat genellikle ya aktif ya da pasif olarak kategorize edilir.

Aktif araç takip sistemi: Aktif izleme GPS konumuzu, araç hızını, yönünü ve bunun yanı sıra izleme tertibatının olaylarını (motorun ve kapıların açılıp kapanması gibi) bir araya toplar. Bu bilgi, gerçek zamanlı olarak veri merkezi hücreseli veya uydu şebekeleri yoluyla bir bilgisayara veya veri merkezine iletilir.

Pasif araç takip sistemi: Pasif izleme cihazları da aktif izleme cihazlarıyla aynı bilgileri depolayacaktır. Araç cihazı verilerinizi bilgisayara aktarabilir veya bazı pasif izleme sistemleri gelişim için kablosuz olarak çevrilebilir. Hem aktif hem pasif izlenim becerilerini birleştirecek araç izleme cihazları da vardır. Bu sistem daha faydalıdır, çünkü eğer hücresel ağ mevcut değilse aktif izleme sistemi pasif moda geçer ve sonra sistem ile alakalı verileri saklar.

 • Filo Yönetimi İçin
 • Satış Ekibi İçin
 • Güvenli Teslimatlar İçin
 • Nakliye İşleri İçin
 • Saha servis mühendisleri için
 • Sürücünüzü izlemek ve korumak için

Araçlarınızı takip edebilmek için çok daha büyük bir kontrol ekosistemine ihtiyacınız vardır. Örneğin bölge tanımlama olarak adlandırılan sistemler sizlere yardımcı olur. Tarafınızdan bir alan belirlenir ve eğer sürücünüz bu alanın dışına çıkarsa ihlali gösteren bir uyarı belirir. Sonra siz neden alan dışına çıktığını sormak için sürücünüzle iletişime geçebilirsiniz. Bu basit sistem ile bütün filonuzun nerede, ne zaman, ne yaptığını bilirsiniz. Yani işinizi, sürücünüzün iddiaları yerine elinizdeki kayıtlar ile kontrol altına alırsınız. Şirket politikanız gereği sürücülerinize araçları şahsi kullanımları için de verebilirsiniz.

Araç takip sistemi ile, çalışanlarınızın bu politikanızı suistimal edip etmediklerini takip edebilirisiniz. Sistem araçlarınızın genel durumları ve konumları ile ilgili de yardım sağlar. Araçlarınızda herhangi biri, bir problem yaşadığında, bu problemin yaşandığı esnada araç neredeydi, nasıl kullanılıyordu, hepsini öğrenebilirsiniz. Eğer bir park faturanız veya trafik cezanız gelirse; hangi araç ile hangi sürücü, ne kadar park yapmış ve hangi kuralı ihlal etmiş kolayca bulabilirsiniz.

Araç takip sistemini tam manasıyla kullanırsanız, işinizi her alanda geliştirebilirsiniz. Müşterilerinizi mutlu edersiniz çünkü daha etkili ve güvenilir bir servis sistemine sahip olmuş olursunuz. Onları ürünleri ile ilgili devamlı bir bilgi ağı ile bilgilendirebilirsiniz. Ayrıca satış ekibiniz güvende olacaktır. Çünkü araç takip sistemi ile hem filonuzu daha etkili ve hızlı kontrol edebilir, hem de elemanlarınızın ve araçlarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde finans müdürünüzü de azalan masraflar ile mutlu edebilirsiniz.

MDVR Kameralı Araç Takip Sistemi ile tek bir yazılım altında kamera, kayıt cihazı, 3G/4,5G bağlantı ve GPS sistemlerini çalıştırarak yüksek verimlilikte sunan tek sim kart ve tek yazılım ile hem maliyetin düşürülmesi hem de kullanım kolaylığı anlamında dikkatleri çekiyor.

 • MDVR 3G/4,5G modülü ile online bağlantıya imkan tanıyan kameralı araç takip sistemidir.
 • GPS, 3G/4,5G, kamera modüllerini tek bir kara kutuda birleştirilmiş az örneği bulunan cihazlardan biridir.
 • Tüm bu modülleri tek bir yazılımla başarılı bir şekilde çalıştırmayı başarmış bir üründür.
 • Tüm görüntü, ses, rota, durak ve kırılma noktaları bilgilerini kaydedip, sonradan eş zamanlı izlemeye imkan verir.
 • Android ve IOS uygulamaları ile akıllı telefonlardan servar’a bağlanarak online izleme olanağı sunar.

MDVR’nin bir özelliği olan Şoför Uyarı Sistemi aracı kullanan şoförün dikkatinin dağılması, yoldan yüzünü çevirmesi ya da direksiyon başında uyuklaması gibi durumları algılayarak şoförü sesli ve “titreşimli koltuk pad”i ile uyararak olası kazaları önlemede önemli bir sistemdir.

Akıllı Durak Takip Sistemi (DTS), araçlara konuşlandırılan GPS destekli, sisteme özel tasarlanmış bir DTS ünitesinden ve bu üniteden gelen verileri bir arayüz aracılığı ile kullanıcıya görüntüleyen ve raporlayan merkezi bir yazılımdan oluşuyor. Araca konuşlandırılan DTS ünitesi, GPS uydularından aldığı aracın konum bilgilerini herhangi bir GSM Operatörü GPRS iletişim ağı üzerinden merkezdeki DTS takip yazılımına iletiyor. Tüm bu veriler yazılım üzerinde bulunan harita bilgileri ile birleştiriliyor ve tanımlanan kurallara uygunluğu denetleniyor.

 • Alzheimer vb. riskli hastaların izlenmesinde
 • Çocuklarını güvenliği ve izlenmesinde
 • Engellilerin güvenliği ve izlenmesinde
 • Arama ve kurtarma operasyonlarında
 • Doğa sporu yapanların güvenliği ve izlenmesinde
 • Evcil hayvanların izlenmesi ve kontrolünde
 • Değerli eşyaların ve malların izlenmesi ve kontrolünde
 • Sahadaki ekiplerin ve operasyonun takibinde kullanabilirsiniz.

CN Takip Sistemi

Artan Kararlılık

Araç takibi ile filo operatörleri varlıklarını daha iyi kullanabilmekte ve filo performansını artırarak para tasarrufu sağlamaktadır. Araçların nerede olduğunu bilerek, operatörlerin kilometreyi azaltmak, yanlış kaza iddialarını savunmak ve araçların yetkili saatler dışında kullanılmamasını sağlamak.

Daha Fazla Kontrol

Mobil işgücüne bir bağlantı kurarak, filo operatörleri araçlarının nerede ve nasıl sürüldükleri hakkında bilgi sahibi olmaya devam ediyor. Bu, varlıkların doğrudan kontrolünü sağlar, planlamayı iyileştirmeye ve verimliliği artırmaya yardımcı olur.

Geliştirilmiş müşteri hizmetleri

En yakın aracı bulabilmek gibi basit ve kullanımı kolay özellikler, filo operatörlerinin müşteri sitelerinde varış sürelerini hızlandırmasını ve daha doğru ETA'lar vermesini sağlar. Filo yöneticileri, her bir müşteri sahasında bir sürücünün harcadığı süreyi değerlendirerek fatura ve kaynak planlamasının iyileştirilmesine yardımcı olur.

Detaylı Bilgi Almak İçin

Kurumsal iş ortağımız İRCOM Bilişim Firmamızın web adresini ziyaret ediniz.


İrcom Bilişim
Acer Teknik Servis
Asus Teknik Servis
Casper Teknik Servis
Dell Teknik Servis
Grundig Teknik Servis
HP Teknik Servis
Lenovo Teknik Servis
LG Teknik Servis
PackardBell Teknik Servis
Samsung Teknik Servis
Sony Teknik Servis
Toshiba Teknik Servis

araç takip sistemi nedir?, kameralı araç takip sistemleri, ucuz araç takip sistemi, tuzla araç takip sistemi, kameralı araç takip sistemi istanbul, gps sistemi tuzla, araç takip sistemi tuzla, otobüs araç takip sistemi, araç içi kamera, araç kayıt cihazı, istanbul araç takip sistemi,araç takip sistemi gereklimi, kameralı araç takip nedir, okul taşıtı kamerası, kameralı okul taşıt sistemi, araç kamera paketleri, aydınlı araç takip sistemi, arvento, arvento araç takip sistemi, pendik araç takip sistemi, aydınlı kameralı araç takip sistemi, araç takip sistemi nasıl olmalı, maltepe kameralı araç takip sistemi, aydınlı kameralı araç takip sistemi, kartal araç takip sistemi, kadıköy araç takip sistemi, kameralı araç sistemi, araç geri görüş sistemi, geri vites kamerası, motorsiklet takip sistemi, tekne takip sistemi, kameralı tekne takip sistemi, tekne takip sistemi tuzla, tekne kameralı takip sistemi tuzla